Dołącz do nas

Co chcesz znaleźć?

Akcesoria

Czysto, gdziekolwiek jesteś: Nowa mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off

Z wieloma urządzeniami jest tak – marzymy, że je ktoś wymyśli, żeby móc robić to co kochamy. Na przykład – jesteśmy na urlopie w górach, z rowerami, wracamy z rowerowej przeprawy po błocie i spędzamy trzy dni na przywróceniu jednośladu spod warstwy ziemi, błota, krzaków i brudu. Ile byśmy dali za dobre urządzenie do mycia. A najlepiej naszą myjkę typu karcher, którą byśmy zabrali gdyby nie to, że razem z brudem zdejmie lakier z ramy, wciśnie łożyska do środka muf i zajmie tyle miejsca, ile – co najmniej – przeciętna kobieca walizka. Chcielibyśmy mieć moc czyszczenia dużej myjki, ale maksymalne ciśnienie takie, które nie uszkodzi roweru (lakier, łożyska, hamulce).

Zdaje się, że takie same dylematy mieli konstruktorzy z Muc-Off, czyli urodzeni specjaliści do usuwania brudu z rowerów i wymyślili remedium – mobilną myjkę ciśnieniową, którą z łatwością zabierzemy prawie wszędzie. Ma formę niedużej skrzyneczki, z łatwością zmieścimy ją w samochodzie. Przed nowym sezonem warto pomyśleć, co zyskamy z tym nieprzeciętnym sprzętem. Sprawdźmy więc, co nam oferuje.

Mobilne mycie roweru stało się możliwe

Mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off rozwija kilka ciekawych pomysłów. Przede wszystkim, przenosi moc zwyczajnej, dużo masywniejszej siostry użytku domowego w formę, która da się przenosić i przewozić. Raczej nikt, pisząc o niej „mobilna”, nie miał na myśli zabierania jej na rower i rowerem, ale bardziej sugerował niezależność od prądu zmiennego i zasilania wodą z instalacji.

Mobilność oznacza tu większą swobodę, w miejscach, w których chcielibyśmy umyć rower, ale nie zawsze możemy. To duży ukłon w kierunku MTB i eMTB – jeżdżąc po bezdrożach i wertepach, dobrze móc umyć swój rower przed zapakowaniem go na auto i przed powrotną drogą. Zwłaszcza że mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off została stworzona przede wszystkim dla rowerzystów – także przez pryzmat odpowiedniego ciśnienia i skuteczności mycia. Głębokie czyszczenie zapewniają lance, w tym lanca rowerowa, pianownica i regulowana lanca czyszcząca.



Jak działa nowa mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off?

Pomysł Muc-Off został zawarty w niedużym kontenerku na dwóch kółkach, przypominającym nieco wyglądem i wymiarami normalny domowy odkurzacz. W jednej części znajdzie się woda – mamy tu klapkę od góry, wlewamy wodę i to w zasadzie wszystko. W drugiej części konstrukcji znajduje się silnik napędzający pompę wysokociśnieniową zasilany bateriami litowo-jonowymi, które w formie są identyczne jak te stosowane na przykład we wkrętarkach czy szlifierkach warsztatowych. Całość ma odpowiednie gniazda, w których umieścimy wąż i będziemy mogli cieszyć się możliwością mycia roweru. Lanca jest bardzo wygodna i umożliwia mycie nawet za pomocą piany, zresztą jest kompatybilna z butelką Nano Tech Bike Cleanera, co daje nam możliwość generowania piany w bardzo prosty sposób. Po prostu dokręć butelkę, włącz myjkę – gotowe.

Po wykorzystaniu akumulator ładujemy za pomocą dołączonej ładowarki i wkrótce znów jest gotowy do użycia. Możemy używać przygodnej wody, co ważne – nie musi ona być krystalicznie czysta, bo urządzenie ma swój filtr i wyłapie wszelkie mniejsze nieczystości. To podnosi możliwości, bo przecież urządzenie ma być mobilne, a nie zawsze mamy dostęp do czystej wody. E voila – oto nowa mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off.


Mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off – Specyfikacja

Niespełna osiem kilogramów – tyle waży nowe cudo od Muc-Off. Jak na urządzenie mobilne – świetny wynik. Pamiętajmy, że mobilna myjka jest w pewnych aspektach kompatybilna z innymi urządzeniami Muc-Off – lance, węże i końcówki możemy przenieść z klasycznych myjek tej firmy, producent zadbał o to, by można było to zrobić. Szczegółowa specyfikacja przedstawia się następująco:

Waga7,66 kg
Czas pracy15 min (tryb Boost), 24 minuty (tryb Eco)
Czas ładowania3-4 godziny
WodoszczelnośćIPX 5
Maksymalny przepływ wody4 litry na minutę
Przepływ znamionowy3,3 litra na minutę, tryb Eco - 2,5 litra na minutę
Ciśnienie robocze45 bar, tryb Eco: 35 bar
Napięcie znamionoweDC 36 V, bateria 40 V
Silnikbezszczotkowy, 500 W
Pojemność zbiornika20 litrów
Zużycie zbiornika7 minut w trybie Boost, 15 minut w trybie Eco - lanca w średnim strumieniu wachlarzowym, ciągła praca
Żywotność bateriiponad 2 lata
Głośność88 dB

Jak widać z powyższej specyfikacji, pracując w normalnym trybie mobilna myjka ciśnieniowa Muc-Off potrzebuje kwadransa, by pozbyć się 20 litrów wody – to wystarczający czas, by dokładnie i solidnie umyć nawet dość mocno zabłocony rower. Przy użyciu piany aktywnej ta efektywność wzrasta. Dwa tryby ciśnienia: Boost/Eco pozwalają dobrać ciśnienie do rodzaju zabrudzeń, formuły nano tech z kolei skracają czas mycia i podnoszą skuteczność myjki.


Dostępne warianty do zakupienia

Muc-Off oferuje nam kilka odmian swojej nowej myjki do kupienia. Już startowy model jest w zupełności wystarczający, zawiera w sobie jedną baterię, lancę z czterema końcówkami oraz pianownicę. W zestawie także koncentrat Nano Tech 1 L. Poszczególne odmiany urządzenia prezentują się w następujący sposób:

Pakiet Start

275 Euro: myjka, akumulator, ładowarka, lanca do piany, lanca do rowerów, lanca do motocykli, regulowana lanca czyszcząca do usuwania cięższych zabrudzeń (np. na oponach); wąż o długości 5 metrów.

Pakiet Explorer

300 Euro: pakiet Start plus drugi zbiornik na wodę 20 litrów.

Pakiet DryBag

350 Euro: pakiet Start plus suchy worek Holdall o pojemności 65 litrów (do przenoszenia samej myjki, lub innych rzeczy), środek Nano Tech Cleaner – 1 litr.

Pakiet Mega

400 Euro: pakiet DryBag plus Pakiet Explorer.

Pakiet Ultimate

470 Euro: pakiet Mega plus dodatkowa bateria 40 V.


Akcesoria i dodatki

W zasadzie ciśnieniowa myjka mobilna Muc-Off jest kompatybilna z wersją standardową, możemy więc stosować do niej szereg akcesoriów – przede wszystkim doskonałej chemii w postaci płynów, pian, koncentratów o naprawdę doskonałej jakości. Oraz, co nie mniej ważne przyjaznych dla środowiska – różowa chemia Muc-Off jest pod tym względem bardzo dobra co ważne, by nikt nam nie mógł zarzucić zanieczyszczania środowiska. Dodatki w postaci worka Holdall można wykorzystać również „poza” myjką ciśnieniową.

Myjka mobilna – czy to ma sens?

Jak już wspomnieliśmy, będzie to idealne urządzenie dla tych, którzy mają sporo miejsca w samochodzie – o ile taki posiadają, te 8 kg warto ze sobą zabrać. Banalnie prosta obsługa, wydajność i efektywność są gamechangerem dla kolarzy MTB, którzy brudu ze szlaku nie będą musieli wieźć aż pod dom, by się go pozbyć. Zwłaszcza że świeży łatwiej usunąć, a teraz nie będą musieli na to czekać.

Również eMTB na pewno na tym skorzysta, a inne rodzaje rowerów nie stracą – niższe ciśnienie robocze nie uszkodzi elementów, nie wepchnie brudu głębiej w elementy ruchome, a to ważne w świecie precyzyjnych łożysk i delikatnych zacisków. Także pod domem możemy wiele zyskać – odpada nam kłopotliwe podłączanie i ciąganie za sobą kabla i szlaucha, a pięciometrowy przewód pozwala na dużą swobodę ruchu i mobilność. Warto więc spróbować, bo dla części użytkowników będzie to urządzenie idealne. Lanca do czyszczenia motocykli rozszerza możliwości także na inne jednoślady. Jesteśmy więc na tak – korzystajcie i cieszcie się czystym rowerem.

Więcej informacji na temat wszystkich mobilnych myjek, akcesoriów i chemii Muc-Off znajdziesz na stronie producenta.


O marce Muc-Off

Muc-Off to światowy lider w dziedzinie pielęgnacji rowerów, motocykli i sportów ekstremalnych. Znana z innowacyjnych produktów czyszczących, smarujących i ochronnych, marka łączy nowoczesne technologie z pasją do sportu, oferując rozwiązania, które dbają zarówno o sprzęt, jak i środowisko. Bez względu na warunki, Muc-Off wspiera sportowców i entuzjastów w osiąganiu najlepszych wyników.

Oficjalna strona: muc-off.com

Media: Facebook, Instagram, Twitter (X), YouTube, Strava


Kliknij, aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Porady

Rowery elektryczne (ebike) zyskują na popularności dzięki wielu zaletom, które sprawiają, że są atrakcyjną opcją transportu i rekreacji. Jednak jak każda technologia, mają również...

Części

Rowery elektryczne z każdym rokiem zyskują na popularności. Szczególnie chętnie wykorzystywane są jako rowery miejskie i turystyczne. Dzięki elektrycznemu wspomaganiu pedałowania, jazda na rowerze...

Elektronika

W jaki sposób Wahoo próbuje przegonić amerykańską i światową konkurencję? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Czy Elemnt Ace jest wart swojej ceny, czy może...

Akcesoria

Zjawisko pod tytułem „e-bike” rozszerza nieustannie swój zasięg i wpływy. Nawet te niepożądane. Rower elektryczny to nie tylko wygodny środek transportu, ale także poważna...

E-Bikers.pl to kompleksowy blog poświęcony wszystkim miłośnikom rowerów elektrycznych i nowoczesnej mobilności. Znajdziesz u nas najnowsze informacje, porady i recenzje dotyczące rowerów elektrycznych, ale również akcesoriów i elektroniki. Nasz portal to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników e-bike'ów, którzy chcą być na bieżąco z trendami oraz nowościami na rynku. Blog jest nie tylko skarbnicą wiedzy dla e-bikerów, ale także przewodnikiem dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do rosnącej społeczności rowerzystów elektrycznych.

Copyright © 2025 e-bikers.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.